Cand pleci in alta tara, devine o oportunitate de a-ti deschide calea spre o multitudine de posibilitati. Insa, oriunde esti stabilit, ai nevoie de un avocat care sa te ajute in situatiile neprevazute ale vietii. Daca locuiesti in Italia, sau pur si simplu esti in trecere pe aici, transportand marfa pentru compania la care lucrezi, trebuie sa stii ca autoritatile italiene iau in vizor strainii mai mult ca oricand. Vamele si aeroporturile au un nivel mai ridicat al securitatii, iar masinile ce intra pe teritoriul Italiei cu placute straine, sunt oprite mai des.

 

Ce beneficii ai colaborand cu echipa noastra

 

Avem o vasta experienta in toate ramurile dreptului, de la cel penal si civil, dreptul familiei, dreptul muncii, asistenta legala pentru societati si alte cazuri de aparare a drepturilor omului. Colaborarea cu noi are mai multe avantaje pe care ti le vom prezenta mai jos:

 

  • Servicii de consultanta si asistenta pentru orice problema legala.
  • Reprezentare juridica in oricare din fazele unui proces.
  • Posibilitatea de a construi un parteneriat cu oameni profesionisti, dedicati si eficienti, ce iti vor aduce cele mai favorabile rezultate.
  • Colaborarea este mult mai eficienta cu un avocat roman. Acesta iti impartaseste cultura, traditiile, limba, ceea ce-ti ofera un nivel ridicat de siguranta, iar asa ai numai de castigat.
  • Increderea intr-un avocat de aceeasi nationalitate ca si tine este mult mai ridicata, iar faptul ca este si bilingv, cunoscand limba italiana in detaliu, aduce o rezolvare mai rapida si buna a cazurilor.

 

Echipa noastra te poate ajuta chiar si in cazul sechestrului auto. De multe ori, autoritatile pot face abuzuri, sechestrand masinile oamenilor pe nedrept. In astfel de cazuri, daca esti oprit pe dreapta pentru o perchezitie, primul lucru pe care trebuie sa il faci este sa iti iei bunurile importante si actele si sa ne suni de cum te-au oprit, fara sa te panichezi.

 

Noi te vom indruma pas cu pas, oferindu-ti sprijin emotional si judiciar, pana la rezolvarea problemei. Te vom sfatui sa nu platesti amenda integral, ci partial, pentru ca noi sa contestam decizia si sa aducem autovehiculul inapoi pe mainile tale. Ne ocupam chiar si de cazuri in regim de urgenta, asa ca nu ezita sa apelezi oricand la serviciile noastre, in orice situatie te-ai afla.